PokeMod (S1 | S2) reset serwera - dyskusja, opinie.

• Owner

Cześć!

Chciałbym usłyszeć wasze zdanie, propozycje, rozwiązania w sprawie resetu obu serwerów PokeModa.

• Co o tym sądzicie? Czy reset jest potrzebny? Czy da się go może czymś zastąpić?

Pomysł z turniejem pokemon przez pół roku nie odniósł rezultatu, znikoma część graczy oddała swoje pokemony na rzecz turnieju, a pokemów coraz bardziej przybywa.
    Mechanika turnieju kuleje sporo graczy do dziś nie może pojąć, że gorszy przedmiot nie zastąpi im lepszego (czytaj potion < rare candy) przez co nie oddają pokemonów na odznaki. Od wielu osób można też usłyszeć, że po prostu im się nie opłaca. Ale do spraw turnieju i jego modyfikacji powrócimy w najbliższym sezonie - teraz jest ważniejsza sprawa do obgadania.

• Reset, reset, resecik....

Głównym założeniem resetu będzie wyczyszczenie całej bazy pokemonów co także poprawi działanie serwera a także udostępni nam drogę do poprawienia i modernizacji wielu aspektów tego moda. Jedynie zostaną przeniesione PokeCoinsy gracza na nową generacje.

• Nowe rozwiązania:

Rozmyślamy o wprowadzeniu nowej waluty, którą otrzymywalibyście przy każdym resecie serwera. Byłaby ona liczona od waszych postępów, kupionych rzeczy i osiągnięć. Za pomocą której bez wydawania realnych pieniędzy już na starcie nowej generacji możecie kupić coś z IS.

Ciekawym pomysłem może też okazać się system zmiennych ustawień generacji, np:
    Generacja 1 ma exp 1x, a generacja 2 exp i drop 100x.

• Przeczytajcie uważnie - tak to co napisałem! Bo to od Was teraz zależy los PokeModa!

Wypowiadajcie się, komentujcie z głową, nie dajcie innym zmienić Waszego serwera bo to Wy go tworzycie!
    Liczę na Ciebie trenerze!

• Sądzę iż reset serwera nie będzie dobrym rozwiązaniem ponieważ gracze stracą swoje pokemony które przez ten cały czas zdobywali.Może się to źle skończyć dla pokemoda bo duża część graczy może skończyć z grą na tym serwerze właśnie przez reset.I większość graczy którzy już trochę grają na serwerze oddają pokemony na odznaki ponieważ wiedzą jakie wiążą się z tym korzyści,a ,,Nowicjusze" muszą się dopiero o tym dowiedzieć.Moim zdaniem reset serwera jest bez sensu i korzyści.
    Gracz Serwera: ReQ

• Owner

Ja dodam że w wypadku wprowadzenia dodatkowej waluty (sieciowej) np. Legendary Points - można było by wymieniać je na unikatowe nagrody np. Shiny Legendy, Ranga Legendrany itp. Precyzując opis Janka, takie Punkty Legendarne przyznawane byłyby między innymi za: ilość legend na koncie, posiadanie vipa (od ilości zakupów vipa), suma poziomów wszystkich pokemonów na koncie, pozycja w rankingu, ilość odznak na karcie trenerskiej (jak ktoś ma po 17 na obu serwerach to dostanie więcej), premia za wypełnioną kartę, miejsce w turnieju i eventach z nim związanych i tak dalej.

• PokeGO Admin

Tak jak napisał ReQ restart serwera spowodowałby na pewno odejście wielu graczy. Ludzie potraciliby swoje pokemony, które przez długi czas musieli expić (np:Gołomb straciłby swoje ok. 20 setek). Mi na przykład te całe Legendary Points by się nie przydały, ponieważ wole mieć te moje 17 shiny i parę setek niż takie 2/3 shiny legendy. Dla mnie powinno zostać tak jak jest, ale to jest tylko moje zdanie. :D

• Jestem zdaniem za tak jeżeli dostał bym zwrot pokecoinsów za ZAPDOSA.
    Jestem 76 w top jeśli był by reset ile dostał bym zwrotu?

• Według mnie reset niema sensu bo dużo osób ma już shiny albo poki na wysokichm lvl i szkoda by było pokemonów które będą zabrane tylko dla tego że jest mało osób do turnieju. To moja opinia czekam na inne

• Ja jestem na nie

• Jestem na nie, bo ludzie expią poki i dla nich to by był stracony czas bo ile już pokemonów wyexpili a troche to zajmuje czasu.

• Możecie wprowadzić np na 100 kili bedzie dostawanie 1 pokecoina

• PokeGO Admin

Moim zdaniem reset pokemonów jest zbędny . Wiele osób z S1 skończy grę bez swoich 100lvl, a z kolei na S2 mało kto ma więcej niż 3-4 poki 50lvl+. Problem stanowi że ludziom z S2 skoda oddać nawet 1 pokemona 50lvl na odznakę która nie daje aż tyle korzyści nie mówiąc już o oddaniu 18 poków bo zaledwie 5-10% serwera jest w ogóle coś takiego wstanie zrobić. Moim zdaniem lepszym sposobem było by np: zdobądz 10000 exp grając pokemonem typu fire. Taki sposób nie zmuszał by graczy do jakiegokolwiek straty tylko do wysiłku, każdy miałby jakiś cel.

• Junior PokeGO Admin

Moim zdaniem system odznak/turnieju nie jest, aż taki zły po prostu po prostu trafiliśmy na takie czasy kiedy jest mała liczba graczy i brakuje tych kilku osób. Jednak 18 graczy(i jeszcze dwóch w drodze) jest nie mała liczbą, biorąc po uwagę ile obecnie osób gra na serwerze. Odznak nie robi się tak trudno, mi osobiście zajęło to około tygodnia.

"Od wielu osób można też usłyszeć, że po prostu im się nie opłaca." Owszem, można usłyszeć takie zdania na serwerze, leczy gdyby się zagłębić w większości przypadków słyszymy to od osób młodszych tłumaczących swoje lenistwo w ten sposób. Biorąc pod uwagę, że zwiększyliście exp w weekendy o 50% zdobycie odznak jest jeszcze bardziej się uproszczone. Sklep z ekskluzywnymi rzeczami jest kuszący, lecz uważam, że resetowanie serwera jest krzywdzące dla graczy; postawmy się na miejscu np. Dizoroxa, który wyexpił większość pokemonów do poziomu 30/50.

A więc jak rozwiązać ten kłopot?

Zachować obecny system odznak, lecz go zmodernizować.

Dlaczego?

• Ponieważ kiedy wejdzie 3 generacja generacja pula pokemonów, które będzie można oddać wzrośnie przez co łatwiej będziemy mogli zdobyć odznakę.

Jak?

• Zbufowanie pokemonów typu, którego jest mało np. smocze, walczące, ułatwiło by to ich expienie, ponieważ obecnie, jeżeli chcemy zdobyć odznakę walcząca musimy expić pokemona, który ma swoją pierwszą umiejętność na poziomie 35/40.

Zmiana poszczególnych odznak

• Odznaka pokemonów duchów jest kompletnie bezużyteczna i tutaj się zgodzę, że oddawanie pokemona typu duch na 50 lvl za losowy kamień jest nieopłacalne.

Zaoferowanie unkatowej nagrody za udział w turnieju

• Często namawiając ludzi do robienia odznak, można usłyszeć "ale Vipa to ja sobie kupie" albo "i tak nie wygram". Dlatego wprowadzenie unikatowej nagrody, nie koniecznie jakiejś mega/wow/super, jest dobrym posunięciem, aby tą nagrody każdy chciał zdobyć, ale można by to było zrobić tylko przez turniej.

Mentalność
    *Kiedy na serwerze będzie obowiązywał reset co jakiś czas, mentalność ludzi zmieni się, ponieważ inaczej expi się pokemona z przekonaniem, że będziemy go mieli na zawsze, a inaczej kiedy wiemy, że zniknie np. za rok.

• Global Moderator

Jesteście na nie przy resecie. A zastanowiliście się, że przy tak ogromnej ilości pokemonów baza się sypie? Dlatego też wywala serwery i robią się inne dzikie rzeczy. Jeżeli go nie będzie to wszystko się w końcu SAMO posypie - dochodzą nowi gracze, nowe pokemony, modele, jest tego coraz więcej i wszystko zostaje w bazie, która jest coraz większa. Wystarczy raz wejść na serwer i więcej nie wracać i to już powiększa bazę. A co dopiero jak ludzie mają całe pokecenter pokemonów.

Po to chłopaki wymyślili turniej, fajne nagrody i inne rzeczy. Może głupi przykład ale na serwerach tibijskich robią reset kiedy im się chce i nikogo nie obchodzi ile postaci ktoś stracił w międzyczasie. Nic nie zostaje, nie ma punktów do IS po fakcie.Zamiast docenić to jojczycie. Przemyślcie te swoje "na nie bo stracę pokemony".... A jak zamykają gry i ludzie tracą lata expienia i kupę kasy z itemków/skinów/innych rzeczy?

Moim zdaniem spoko. Najlepiej nie resetujmy, nie róbmy turnieju. ALE:

• ŻADNYCH nowych poków
    • żadnego poprawiania skilli i balansu
    • żadnych nowych itemów
    • żadnych nowych opcji/modernizacji

nic!!! nowego, NO BO PRZECIEŻ STRACĘ POKEMONY.

Mam nadzieję, że chociaż część osób zrozumie, że bez tego serwer nie ruszy, bo do cholery tego CS NIE UDŹWIGNIE!

"Wiele graczy odejdzie" również jest słabym argumentem. Kto ma odejść to i tak odejdzie, a może przybyć wielu nowych właśnie dzięki temu, że będą mieli "świeży start" a nie zaczną gry 1 lvlem gdzie inni mają 20x 100lvl i 50 shiny.

.

Jeżeli jedyne co macie do powiedzenia to "na nie bo stracę pokemony" to nawet się nie wysilajcie, żeby cokolwiek pisać.

• JESTEM NA NIE , ponieważ dużo osób kupowało legendy vipa i inne , dużo osób tez wpalało na tych serwach a przez chwile stracą wszystko jeszcze raz JESTEM NA NIE

• @johnny powiedział w PokeMod (S1 | S2) reset serwera - dyskusja, opinie.:

lu o

no tak zabierzcie mi pieniadze ktore wydalem na legendy godziny przeznaczone na expienie pokemonow....
    TO JEST NAPRAWDE SWIETNY POMYSL

• Chyba że zróbmy ten reset, ale np. żebyśmy mogli zachować 6 pokemonów które sobie wybierzemy i umieścimy w /go

• @req To jest świetny pomysł, ale po resecie OD RAZU ma wejść 3 generacja!

• Global Moderator

@eyssjp Cytując Deathera nt. punktów legendarnych:

takie Punkty Legendarne przyznawane byłyby między innymi za: ilość legend na koncie, posiadanie vipa (od ilości zakupów vipa), suma poziomów wszystkich pokemonów na koncie, pozycja w rankingu, ilość odznak na karcie trenerskiej (jak ktoś ma po 17 na obu serwerach to dostanie więcej), premia za wypełnioną kartę, miejsce w turnieju i eventach z nim związanych i tak dalej.

Cytując Johnnego (również o nowej walucie):

Za pomocą której bez wydawania realnych pieniędzy już na starcie nowej generacji możecie kupić coś z IS.

Zatem:
    IS to item shop. W IS kupuje się np. LEGENDY. Niczego nikt Ci nie zabiera, dostajesz punkty (w zależności od wydanych pieniędzy na vipa/legendy + DARMOWE za lvl/pozycja w rankingu/inne rzeczy), możesz sobie kupić legendę, shiny poka, cokolwiek.

• Junior SuperHero Admin

Gram na tym serwerze od dawna. Prawdą jest to że miałem przerwe. Każdy kto mogł sobie pomoc kasa to robil w czego skutkach jest 20 lugii na s2. Ja sam wydalem 100 zl na ten serwer ale nie szkoda mi tego biorac pod uwage ze on sie rozwinie. Jak ktos mowi ze nie bo on straci poki to jest egoistą. Takie są fakty ja jestem na tak.

• Według mnie reset jest zbędny ponieważ gdy kotś zbierał sobie np. shiny,lvllował kilka poków do np 30 to przez ten reset wszystko tej osobie poszło by się je***.Nie wiem jak wy ale ja by bym wkurzyony gdybym zbierał i lvlował jakieś a w jedenj chwili nie miał bym nic.

• Global Moderator

@s3b4 Po to jest nowa waluta. Za godziny expienia, lvlowania, pozycję w rankingu, kupione vipy i legendy (bla bla bla) dostaje się punkty za które można sobie kupić rzeczy w item shopie. Czyli tak naprawdę nie wydając ani grosza a mając dużo wyexpionych pokemonów można nawet sobie kupić legendę.

Ciekawe w której grze twórcy są aż tacy fajni. Bo w większości jak jest reset to jest i niczego nie zwracają. Jak jest cofka - to samo.

Zaloguj się, aby odpowiedzieć.

1

821
Użytkownicy

648
Tematy

3487
Wygląda na to, że twoje połączenie z InfinityCore.pl zostało przerwane. Proszę czekać, gdy staramy się je odnowić.