Jump to content
  • Karta Trenera Saffron - Sezon 1

nowe zadania, nowe nagrody - sprawdź co przyniesie karta!

Info
Sign in to follow this  
Rosiu

Propozycje małe i duże.

Recommended Posts

Cześć,

Mam kilka propozycji które najprawdopodobniej uprzyjemnią rozgrywkę większości z nas.
1. Zweryfikowanie i zredagowanie zasady co do "wchodzenia" na TXT za pomocą  skilli - spora część graczy ostatnimi czasy po 3-4 rundach opuszcza serwer bo wchodzi delikwent który bunkruje się wysoko na mapie i zabija innych z miejsca w którym ciężko go zauważyć / jest to niemożliwe.

Można by zredagować zasadę do tego punktu bo to powoli odpycha graczy od serwera i tej sieci.

2. Zasada co do mikrofonu, jak nie ma admina,a na serwerze są osoby młodsze, poniżej 16 roku życia, lubią one nadużywać wulgarnie czatu głosowego - proponuję ustawić barierę na magiczne +16 lat jak to było w cs 1.6

3. Niektóre skille jak surf przechodzą przez ściany ale nie mają aż tak wielkiego zasięgu, natomiast skill np. energy ball ma gigantyczny zasięg i raczej nie powinien przelatywać przez ściany bo jest to bez sensu totalnie, tak samo X-Scissors. Można by podnieść nieco DMG tychże skilli usuwając penetrację przeszkód.

4. To już luźna propozycja, czy jest opcja by wyłączyć key sensitive co do komend? Wpisując /SKLEP oraz /sklep powinno działać to identycznie, lecz ta 1 opcja nie ma żadnego rezultatu.

5. Wracając po przerwie na serwer, jakiś tydzień temu, zauważyłem,że droprate konkretnego pokemona z jajek jest o wiele większy (w moim przypadku) niż jakiegokolwiek innego - Nidoran F, na 15 jajek, 14 jest nidoranem F. Do weryfikacji. 

Opiekun

1. Jeśli według ciebie pokemony z umiejętnością wchodzenia na txt mają mieć ograniczony tak powiem zasięg że tu mogą a tu nie to moim zdaniem jest to totalnie bezsensu. Gdy zostałoby coś takiego wprowadzone to nikt by tym nie grał bo nie ma sensu a za miesiąc przyjdzie tutaj następny i będzie płakał że teleportacja jest teraz do dupy i prosi o jej poprawienie.

2.Tutaj to już głupota według mnie, jak nadużywają to bierzesz SteamID zapamiętujesz mapę i lecisz na forum piszesz skargę i po problemie zawsze również można ich zmutować więc nie wiem w czym problem. Co do +16 to przez cały czas na serwerze byłaby cisza i to też nie jest za dobre i właśnie dlatego są Admini oraz forum aby wyrównywać sprawy dotyczące łamania regulaminu.

3. DMG skilli i tak są wystarczająco duże więc nie ma sensu ich podnosić zamiast za to żeby nie przechodziły przez ściany. Dużo jest takich skilli i sytuacji gdzie wiesz że przeciwnik jest za rogiem i walisz w niego kulą i słuchasz czy dostał albo czy możesz spokojnie wychylić.

4.No tutaj to jest czysta GŁUPOTA naprawdę tak trudno jest wpisanie /sklep? z małych liter? 

5.Szanse też mają takie być im lepszy pokemon tym trudniej go złapać. Nie ważne czy z jajek czy balli jest coś takiego jak % na złapanie i to o wszystkim decyduje.

• Lubie to! 1
  • Dzięki! 2

Pokemony stworzone do kopania się w textury - nikt nimi nie gra. Pokemony z teleportem - kampienie na txt, ciągłe nie wykonywanie celów mapy, przedłużanie rozgrywki. Tak właśnie wygląda granie na serwerze, upominanie kogokolwiek kto gra takim pokemonem o cele = ból dupy. (I to jak nie ma admina na serwerze wiadomo.) Po za tym taki gracz innym pokemonem sobie nie radzi więc jest to swego rodzaju już norma na tym serwerze, czyli granie na błędy mapy. (Bo jak by nie patrzeć autor mapy nie zakładał, że ktoś będzie biegał po szklance więc mapy nie są przystosowane pod takie granie.)

Sam osobiście jestem za tym, aby zmienić tę regułę bo co jak co ale częściej patrzeć na niebo czy ktoś nie jest na txt niż na inne pozycje to trochę głupota. (I tak często nic to nie daje bo gościu cie widzi i sobie czeka na odpowiedni moment.)

Analizując wypowiedź opiekuna - nie będziecie czegoś zmieniać, bo ludzie będą za jakiś czas płakać po zmianie. Ja osobiście bym powiedział, że nie bierzecie pod uwagę zdania graczy i robicie swoje.

• Haha 1

Opiekun

Pokemony które miały umiejętności teleportowania się w bajce mają je też tutaj, ponieważ nasz serwer PokeMod jest zrobiony na podstawie pokemonów.

Skoro piszesz że cały czas ktoś nie robi celów mapy, utrudnia grę, wchodzi na szklanki to pisz skargę na forum bo jak nie ma skarg to nam się wydaje że wszystko jest okej i nie ma co zmieniać.

Każdy pokemon jest inny tak samo jak gracz każdemu podoba się inny pokemon i właśnie niektórym podobają się pokemony z teleportacją więc tym grają a to że ktoś sobie nie radzi jak gra czymś innym to nie musi oznaczać że umie grać tylko tamtym.

Też nie przesadzaj że bardziej patrzysz na txt niż na normalne miejscówki? Osobiście gram sporo i rzadko kiedy ktoś gra takim pokemonem a jak gra to jedna max 2 3 osoby a nie cały serwer.

Moja wypowiedź haah :D serwer jest robiony dla graczy nie dla mnie czy właścicieli robimy to co chcecie ale jak już było wiele takich przypadków że gracze płaczą potem jest zmiana i za jakiś czas znów płacz bo jest za słabe to nie ma sensu się tak trudzić jak i tak wróci to do dawnej sytuacji. 

• Lubie to! 1

"Pokemony które miały umiejętności teleportowania się w bajce mają je też tutaj, ponieważ nasz serwer PokeMod jest zrobiony na podstawie pokemonów."

No ja rozumiem, wszystko jest w porządku z teleportacją, tylko, że czemu widzę może max 1 osobę, która korzysta z niej w celu teleportu na plecy wchodzących na pozycję przeciwników.

Nikt nie używa teleportu do szybkiej podróży po mapie, rzadziej do przemyślanych użyć. Sam gram pokemonem, którego skill'e używa się w zależności czy przeciwnik jest blisko czy daleko, za ścianą czy nie.

A takie tłumaczenie, że ludzie będą płakać, bo już tak kiedyś było i nie ma sensu nic zmieniać. Kiedy to było? Teraz ludzie widocznie chcą jakiejś zmiany. Kiedyś ludzie grali takimi pokemonami jak snorlax, bo był użyteczny, a teraz? Pokemon nie warty trzymania w pc, zresztą nie tylko on...

No i odnośnie jeszcze tej bajki, CS:GO to nie bajka, tylko gra. W bajcie pokemony nie wykorzystują błędów map, silnika, tylko opowiadają historię.

A co do skarg, to może zaimplementujcie na serwerze funkcje /skarga, wybiera się gracza, krótki opis i na forum post się wkleja z jego steam id i demkiem. Wtedy z i tak małej ilości graczy na serwerze zrobi się jeszcze mniej.

Opiekun

Ja też wszystko rozumiem a że ktoś się teleportuje na txt a nie za plecy to jego wybór i robi tak jak myśli za najlepsze rozwiązanie.

Było dużo takich przypadków np.? Kilkakrotnie Stun, sturdy, harden.

Nasz serwer i ogólnie serwery społeczności moim zdaniem są na 4f grać sobie luźno z innymi bez spiny kto wygra mecz, dodatkowo są tryby które je jeszcze bardziej umilają i dlatego jest nasz serwer tutaj też powinniśmy się bawić używać skilli robić akcje bo to tylko serwer a Ty traktujesz to moim zdaniem trochę za bardzo poważnie.

Wolisz żeby było mało osób na serwerze czy dużo ale łamali regulamin i utrudniali ci grę??

• Dzięki! 1

Siedzę sobie na teksturach, widzę 1/2 mapy przez przezroczyste ściany więc chyba zrobię jakiegoś dobrego plejsa i poczekam, aż przeciwnik nie będzie miał żadnych szans lub niewielkie, jeżeli nie uda mi się go zabić przy 1 podejściu.

A najlepiej to jak chłop zacznie plantować to dopiero wtedy na niego wychylę bo 100% frag.

Pytanie, kto ma większy fun z gry?

Pytanie nr.2 Kto prędzej wyjdzie z serwera? - Osoba, która zginęła na txt, czy może ktoś, kto się starał gdzieś dojść i zginał jak pies? A jak już dostrzegł typa na txt i chciał go zabić, to akurat był plecami do normalnego miejsca i też zginał. A to ci pech.

No i człowiek się stara niby chciałby, aby każdy miał taki sam fun z gry ale się nie da. Pytanie - dlaczego?

---------------------

26 minut temu, M_a_t_i_2 napisał:

Skoro ludzie chcą zmiany czemu widze tu opinie 3 osób a nie np. 14?

Widocznie nie tylko na serwer te kilkaset osób rzadziej uczęszcza. Po za tym dopiero co temat utworzony a tutaj jakby rewelacji oczekiwał.

26 minut temu, M_a_t_i_2 napisał:

W tym momęcie nie społeczność chce zmiany a tylko 2 osoby z tej społeczności która liczy z 40 stalych grsczy i kilkuset  osób uczęszczających rzadziej.

Na jakiej podstawie to stwierdziłeś? Tego tematu?

Edited by Quoth

Zasłużony
8 godzin temu, Quoth napisał:

Teraz ludzie widocznie chcą jakiejś zmiany. 

Skoro ludzie chcą zmiany czemu widze tu opinie 3 osób a nie np. 14?

W tym momęcie nie społeczność chce zmiany a tylko 2 osoby z tej społeczności która liczy z 40 stalych grsczy i kilkuset  osób uczęszczających rzadziej.

Jest to tylko propozycja to co napisał wardek było tylko jego opinią a nie odrzuceniem pomysłu. Gdyby odrzucił propozycje temat bylby już dawno zamknięty. 

Znajdźcie więcej osób które by chciały takiej zmiany to wtedy można pogadać.

Edited by M_a_t_i_2
  • Lubie to! 2

Opiekun

Quoth nie mam zamiaru bardzo ciągnąć tego tematu więc powiem ci moje zdanie. Moim zdaniem wszystko jest okej i nie ma co zmieniać w dużym stopniu.

jak ci nie pasują skille bo mówisz że zobaczy w górę to go zabije od pleców to tak samo jest wiele skilli? Czemu nie wywalić kul bo przecież nic nie widać i ktoś może cię zabić? Czemu nie wywalić bh bo to nie realne i powinny być bany? Czemu nie wywalić speed attacku bo nie da się nikogo trafic jak tak biega? A najlepiej zrobić jakąś ankietę i wypierdolić wszystkie skille i zrobimy normalny serwer onlymirage? Kto za tym? 

1 godzinę temu, WArd3KK2s napisał:

jak ci nie pasują skille bo mówisz że zobaczy w górę to go zabije od pleców to tak samo jest wiele skilli?

Widać, że w ogóle nie zrozumiałeś mojej wypowiedzi. Na samym zresztą początku napisałem, że ze skilami wszystko jest okej. Nawet założyciel tematu napisał wszystko tak, że nie odnosi się bezpośrednio do skilla. Od samego początku odnoszę się tylko i wyłącznie do textur, do tego, że wykorzystuje się błędy mapy poprzez teleportację i że daje to za dużą przewagę dla osoby wykorzystującej to. Z twojej strony nie padło nic wnoszącego do tematu,a ten post no cóż, gratuluję.

17 godzin temu, Quoth napisał:

czyli granie na błędy mapy.

Sam osobiście jestem za tym, aby zmienić tę regułę

(Bo jak by nie patrzeć autor mapy nie zakładał, że ktoś będzie biegał po szklance więc mapy nie są przystosowane pod takie granie.)

13 godzin temu, Quoth napisał:

No ja rozumiem, wszystko jest w porządku z teleportacją

Coś jeszcze?

------------------------

1 godzinę temu, WArd3KK2s napisał:

Czemu nie wywalić speed attacku bo nie da się nikogo trafic jak tak biega?

Tutaj akurat tickrate 64 robi robotę, tak samo z levitate i innymi umiejętnościami na poruszanie się. WIększy tickrate = więcej odświeżonych pozycji postaci = większa szansa, że trafienie będzie trafieniem zarejestrowanym przez serwer.

Edited by Quoth
  • Dzięki! 1