Jump to content
  • Koniec sieci InfinityCore

Dzięki wszystkim za wspólnie spędzony czas!

Info
Sign in to follow this  
Dysphoria

Tier List 9.16 - pierwszy artykuł D:

Recommended Posts

Dziewczyna

image.png.1641f11d68747cf5f479d7023b765f57.png

Hejka. Jako, że w tej kategorii na forum nie ma dosłownie żadnego posta to postanowiłam coś troszku pozmieniać i powrzucać tu czasami (a mam nadzieje, że regularnie) jakieś nowinki, patche czy tier listy ze świata ligi.

Takim skromnym startem wydaje mi się, że będzie omówienie najsilniejszych i najsłabszych postaci w obecnym patchu.

Pod analizę biorę swoje własne doświadczenia z diamentowej solo kolejki jak i strony typu mobalytics czy zdanie topowych graczy.

Zaznaczę jeszcze, że ta topka odnosi sie głównie do niższych dywizji (niski diament i niżej)

image.png.5f36dc21aafebe752a7265c3489d12f5.png

(S-tier): Kled, Singed Urgot, Illaoi, Yorick, Garen, Malphite, Nasus

(A-tier): Teemo, Darius, Renekton, Jax, Mordekaiser, Shen, Swain, Volibear, Tryndamere, Dr. Mundo

(B-tier): Fiora, Rengar, Yasuo, Rumble, Cassiopeia, Kayle, Quinn, Kennen

Kled jak chyba w każym patchu stoi na najwyższym szczebelku przez swój nie za duży skillcap (dużo nie trzeba by grać na optymalnym poziomie) i przez swoją znaną umiejetność outplay'u i tiltowania przeciwnika za pomocą swojej pasywki.

Na samym dole tabeli o dziwo siedzą nam range postacie typu Kennena czy Cassio. Choć potrafią być bardzo irytujące we wczesnej fazie gry to nie za bardzo radzą sobie aktualnie w grze własnie przez stuprocentowe poleganie na fazie liniowej.

image.png.b58f2077f2cf097e00d86e0c6dafb347.png

(S-tier): Nunu + Willump, Master Yi, Jax, Vi, Volibear, Amumu

(A-tier): Elise, Karthus, Taliyah, Ekko, Rammus, Udyr, Jarvan IV, Zac, Hecarim, Nocturne

(B-tier): Lee Sin, Shaco, Rek’Sai, Kindred, Karthus, Fiddlesticks, Kayn, Xin Zhao, Graves, Shyvana, Malphite, Trundle, Warwick

Nunu. nunu i jeszcze raz nunu! Od jego reworku praktycznie nieprzerwanie uprzykrza życie wszystkim na summoners rift. Bardzo przyjemny i przede wszystkim łatwy clear oraz niezwykle skuteczne ganki za pomocą swojej śneżki.

Niestety postacie typu rek'sai czy karthus na niższym poziomie gry utraciły swoją pozycje przez obecność tanków z najwyższego szczebla.

image.png.06a408cabecceba094655b17934d668c.png

(S-tier): Fizz, Vel’Koz, Ahri, Swain, Diana, Malzahar

(A-tier): Zed, Katarina, Yasuo, Pyke Anivia, Xerath, Ekko, Cassiopeia, Neeko, Zilean, Mordekaiser, Morgana, Veigar, Lux, Malphite

(B-tier): Syndra, Orianna, Vladimir, Heimerdinger, Twisted Fate, Rumble, Kassadin, Ziggs, Annie, Brand

Ahri jak i malzahar są jednym z lepszych wyborów do łatwego climbowania. Ahri (szczwgólnie pod glaciala) mimo tego, że polega w głownej mierze na skillshotach jest w miare bezpiecznym i nie za trudnym pickiem. Malzahar nie wymaga od nas praktycznie żadnych większych umiejętnosci, pushujemy i szukamy picków większość gry.

Postaci typu Syndra, orianna czy ziggs bez odpowiednich umięjetności lepiej nie wyciągać. Oprócz wielu skillshotów wymagają od nas troszke większych umiejętności nie dając nam tak naprawde tak dużo w zamian.

image.png.fd106a63aee71b93ab23a76804e548a3.png

(S-tier): Draven, Jhin, Jinx

(A-tier): Yasuo, Kai’Sa, Vayne, Caitlyn, Twitch, Xayah, Kog’Maw, Sivir, Swain, Miss Fortune, Ashe, Tristana

(B-tier): Ezreal, Lucian, Varus

W tej kategorii nie mam zbytnio co się rozpisywać. Niektórych może zaskoczyć dosyć niska pozycja ezreala, z odpowiednimi itemami potrafi wyrządzić dużo krzywdy, lecz jego winratio i dosyć późny powerspike wrzuca go do ostatniego tieru.

image.png.49a62b92e610d169a2047920012baa49.png

(S-tier): Pyke, Janna, Nami, Soraka, Zyra, Brand

(A-tier): Thresh, Rakan, Bard, Xerath, Taric, Vel’Koz, Zilean, Morgana, Blitzcrank, Sona, Nautilus

(B-tier): Lulu, Alistar, Fiddlesticks, Lux, Leona

Pyke mimo wielu zmian, nerfów i buffów nadal jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Wymaga od nas podstawowych umiejętności pickowania, lecz wybacza nam też wiele błędów i naprawde musimy sie postarać by coś nim zepsuć

Lux i fiddlestick mimo słabej pozycji nadal mogą być sensownym wyborem (lecz tylko i wyłącznie z aftershockiem!)

Zaznaczam jeszcze raz, że jest to tylko test i nie wiem jak się to przyjmie. Jeśli jednak będę to kontynuować postaram się robić własne grafiki i mam nadzieje, że dłuższe opisy.

• Lubie to! 2
  • Dzięki! 2

Podziwiam że Ci się chciało na JG i tak Lee Sin najlepszy. Kaynik tez spoko albo Nunu and Wilump pod one shot pozdrawiam z niskiego diamentu.

Edit. kuma ocb z Lee Sinem wędruje na dół tier listy bo jest ślepy i nie może trafić

Edited by MartineZz 2115

Dziewczyna
1 minutę temu, MartineZz 2115 napisał:

Podziwiam że Ci się chciało na JG i tak Lee Sin najlepszy. Kaynik tez spoko albo Nunu and Wilump pod one shot pozdrawiam z niskiego diamentu.

Lee sin zawsze będzie u mnie wędrował na dół tier listy bo to typowy otp champion. No zwykły laik nic nim nie zrobi ale jak już się ogarnie to oczywiście może być i najlepszy :)

Właściciel

Fajnie by było dodać jeszcze słowniczek dla osób ktore zaczynaja przygode z tego typu grami (chodzi mi o te angielskie i "spolszczone" słowa)🙂

Dziewczyna
4 minuty temu, Deather napisał:

Fajnie by było dodać jeszcze słowniczek dla osób ktore zaczynaja przygode z tego typu grami (chodzi mi o te angielskie i "spolszczone" słowa)🙂

Wiem wiem! Zastanawiałam się czy robić legendę, lecz nie miałam pewności czy coś takiego się w ogóle przyjmie i sam był tekst był trochę 'pisany na kolanie'. W przyszłości na pewno będę używała jak najprostszego słownictwa a jak pojawi się już jakieś które trzeba wyjaśnić będzie to zrobione najprawdopodobniej na samym dole w jakiejś legendzie 😄

• Lubie to! 1

nie pełna jest ta lista gdzie ten sławny garen na midzie? 

jeszcze musze nauczzyć sie grać tym yorickiem bo 2 skiny mam i jak piszesz ze dobry w tym patchu to nic tylko korzystac 😜

Edited by Mrufkojat

Dziewczyna
36 minut temu, Mrufkojat napisał:

Możesz jeszcze zrobić takie do TFT :)

Nie znam się na tft a typowa kopiuj-wklejka z internetu byłaby meh według mnie.